تاريخ : یکشنبه بیست و نهم آبان 1390 | 23:28 | نویسنده : مربی حق التدریس

به بهانه انتصاب مدیرکل محترم خراسان جنوبی

هزاران اظهار نظر مسئول سازمان فنی وحرفه ای کشور وجود دارد که در تلاش هستند مربیان حق التدریس را سامان دهند. مسئولان سازمان فنی وحرفه ای تنها کسانی هستند مستقیا درگیر هستند و سالها شاهد درد ها ورنج و تلاش مربیان بوده اند. امیدوارم سایر مسئولان ما را نیز درک کنند.

آیا مزد کسانی که کمترین حقوق گرفته اند این چنین داد؟

چرا نمایندگی محترم مجلس شورای اسلامی صدای خورد شدن وشکستن استخوان های سالها خدمت را نمی شنود؟.


6 هزار نان آور خانواده به سختی تمام زندگی کردیم شاید باورتان نشود سالها اول ماهی کمتر 30 هزار تومان حقوق می گرفتیم، بیمه هم نداشتیم، حتی دفترچه درمانی هم نداشتیم

سعی می کردیم مریض نشویم اگر می شودیم پول دوا ودرمان کجا بود
شاید باور نشود مرکز ما بیرون شهر بود قسمتی حقوق مان بابت کرایه می رفت و بقیه اش هم حقوق نبود برایش سرمایه گذاری کنیم
شاید بگویید مسخره است بقیه حقوق به اندازه 10 روز خوراک  نبود
اما  ساختیم و  عمر رفت فرصتها رفت
اما اینک دلمان به آینده خوش بود که آن هم
به باد رفت
آیا کسی هست که باورکند که ما هم باید زنده بمانیم


آیا زیستن حق ماست
چرا ما نتوانیم لحظات کم دردتری داشته باشیم
آیا چرا من  نباید روزی لبخند بر لب داشته باشم
.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت:

مجوزاستخدام نیروهای حق التدریسی فنی و حرفه ای دست دولت است.

خبرگزاری فارس: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه گفت: طرحی به منظور واگذاری سازمان فنی و حرفه ای به بخش تعاون در دست تهیه است که کارشناسان تا دو هفته دیگر در این باره به قطعیت می رسند.

خبرگزاری فارس: سرپرست سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور گفت: به زودی طرح واگذاری مدیریت مراکز فنی‌وحرفه‌ای به تعاونی‌ها با اجرای آزمایشی در استان خراسان جنوبی آغاز خواهد شد.طی حکمی از سوی دکتر پرند سرپرست سازمان، حسين خوش آيند به سمت مدير كل آموزش فني وحرفه اي استان خراسان جنوبي منصوب شد.ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و هشتم آبان 1390 | 14:38 | نویسنده : مربی حق التدریس

نمایندگان محترم مجلس شواری اسلامی  مربیان حق التدریس سازمان فنی وحرفه ای  کشور را دریابید

وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی

درفکر امنیت کاری و رفاه اجتماعی مربیان حق التدریس سازمان فنی و حرفه ای کشور باشد

سرنوشت مربیان حق التدریس در سال 139۱ در هاله ای از ابهام فرو برده است.

در اخبار غیررسمی از  سازمان فنی و حرفه ای کشور  به جهت  عدم مصوبه مجلس شورای اسلامی سازمان فنی و حرفه ای در سال آینده مجبور است مربی حق التدریس نگیرید.

از زبان مسئولان سازمان بشنویم

(گفتگو معاون پشتیبانی با خبرگزاری فارس)

"معاون پشتيباني سازمان آموزش فني و حرفه‌اي بيان کرد: در آينده اخبار دقيقي از بحث ساماندهي و راه‌ندازي تعاوني مربيان فني و حرفه‌اي اعلام خواهد شد.

به گفته حاجلو، بحث استخدام مربیان حق‌التدریسی می‌تواند از طریق معاونت ریاست جمهوری انجام شود و یا اینکه در قالب لایحه، مصوبه لازم را از مجلس اخذ کرد.
وی افزود: حداقل در گام اول باید نیمی از مربیان حق‌التدریس به سمت تعاونی‌ها بروند و نیمی تبدیل وضعیت شو
ند."

اخبار غیر رسمی از درون وزارت به گوش می رسد مخالف کامل وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی و تحت فشار قرار دادن مسئولان سازمان در جهت واگذاری مراکز فنی و حرفه ای و  به دنبال آن اخراج مربیان حق التدریس.

خبرگزاری فارس: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه گفت: طرحی به منظور واگذاری سازمان فنی و حرفه ای به بخش تعاون در دست تهیه است که کارشناسان تا دو هفته دیگر در این باره به قطعیت می رسند.غلامحسین حسینی نیا در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس توانا با اشاره به نشستی با مسئولان و مدیران سازمان فنی حرفه ای در رابطه با واگذاری این سازمان به تعاونی ها اظهار داشت: در این جلسه که مقدمه ای برای همکاری های مشترک در زمینه واگذاری ها بود ابعاد مختلف موضوع بررسی و تصمیم گیری ها در این باره به جلسات آتی موکول شد.

راه اندازی تعاونی مربیان نوعی دیگر از اخراج مربیان سازمان می باشد و منفک کردن مربیان از بدنه سازمان می باشد. مربیانی برخی از آنها بیش 10سال سابقه تدریس دارند به امید روز که به استخدام سازمان فنی و حرفه ای در بیاید و با حقوق ناچیز ساخته اند برای آینده

ولی .................

امیدوارم نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به شیوه برخورد مربیان حق التدریس واکنش نشان دهد

مخالف کامل وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی و تحت فشار قرار دادن مسئولان سازمان در جهت واگذاری مراکز فنی و حرفه ای و همچنین

از همه هموطنان عزیز می خواهیم جهت حمایت از مربیان حق التدریس لینک این وبلاگ را در سایتها  ووبلاگ  های خود فعال نمایید شاید صدایمان درفضای اینترنتی به گوشش مسئولان برسد خصوصا رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی برسد.تاريخ : شنبه بیست و هشتم آبان 1390 | 10:59 | نویسنده : مربی حق التدریس
آيين نامه"نظام آموزش­ مهارت و فناوري" كشور به تصويب هيأت وزيران رسيد و ابلاغ شد.

سرپرست سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با اعلام اين خبر گفت: در راستاي اصل يكصد و سي و هشتم قانون اساسي و  در اجراي ماده 21 قانون برنامه پنجم توسعه كشور، به منظور ايجاد هماهنگي و يكپارچه­سازي در امر سياستگذاري، هدايت، حمايت، اعتبار بخشي و نظارت بر آموزش‌هاي مهارتي متناسب با نيازهاي شغلي آيين نامه نظام آموزش مهارت و فناوري پس از تصويب هيأت وزيران ابلاغ شدادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و هشتم آبان 1390 | 8:29 | نویسنده : مربی حق التدریستاريخ : شنبه بیست و هشتم آبان 1390 | 8:23 | نویسنده : مربی حق التدریستاريخ : پنجشنبه بیست و ششم آبان 1390 | 22:26 | نویسنده : مربی حق التدریس
رسانه ها، دولت ومجلس من بیش از نه سال حق التدریس هستم به کجا مراجعه کنم

مجلس و دولت

حق التدریس های استخدام می شوند. با 5 سال سابقه تدریس و  ....

خوشحال می شوم .

اما نه منظورشان ما نسیت

حق التدریس های وزارت آموزش وپرورش

باز هم برایشان دعا می کنم آنان نیز از جنس مظلومیت هستند

آنان رنج کشیده اند

وخاک خورده آموزش

مکاتبه برای مربیان حق التدریس های فنی وحرفه ای

تشکیل جلسه

تجمع مربیان

عنوان آنان مشابه عنوان ماست نزدیک  

بیشتر خوشحال می شوم

اما  نه؟!!!

مربیان حق التدریس دانشگاه فنی و  حرفه ای

باز برای آنان دعا می کنیم

اینها بیشتر رنج کشیده اند

هر چند سابقه تشکیل دانشگاه از برخی مربیان ما کمتر است

خیلی زود بر سر زبانها می افتد

ایا نمی شود بدون تجمع مطالبه امنیت شغلی  نمود؟

آیا نمی شود حق التدریس بود

ولی در آموزش و پرورش و

دانشگاه فنی و  حرفه ای نبود

آیا نمی شود مربی بود

ولی در دانشگاه  نبود

 و   صدها سوال از این دست

عنوان ما

مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور

اگر روزی این اسم به گوشتان خورد

زیاد تعجب نکنید

چون  وجود دارد

رسانه ها و  مسئولان ونمایندگان مجلس بدانند

حق التدریس فراموش شده هنوز هست

که هیچ نام  و نشانی از آنها نیست

تعجب نکنید

بیش از نه سال سابقه

مدرک  تحصیلی فوق دیپلم دارم

به من بگویید برای استخدام به کجا مراجعه نماییم

چه کسی به من پاسخ می دهد

من پرونده ای ندارم

من فراموش شده ام

کسی از شما می داند که پرونده من کجاست

من اصلا حق التدریس هستم

من خودم باور شده که حق التدریس نیستم

تو  چه فکر می  کنیتاريخ : پنجشنبه بیست و ششم آبان 1390 | 8:20 | نویسنده : مربی حق التدریس
معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛

حمایت ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی لازمه ارتقای وضعیت استخدامی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی، حاجلو، معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در دیدار با قاضی زاده، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، حمایت ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در راستای ارتقای وضعیت استخدامی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خواستار شد.

در این دیدار در خصوص برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بحث و گفتگو شد و معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد: با رایزنی های فی مابین نمایندگان مجلس در خصوص تبدیل وضعیت کارکنان و مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از این طرح حمایت ویژه بعمل آید تا از این سرمایه های ارزشمند در سازمان بهره برداری مطلوب تری را داشته باشیم.

منبع خبر سایت سازمان فنی و حرفه ای کشورتاريخ : چهارشنبه بیست و پنجم آبان 1390 | 11:14 | نویسنده : مربی حق التدریس
تاريخ : چهارشنبه بیست و پنجم آبان 1390 | 10:49 | نویسنده : مربی حق التدریس

چند از سوال از مسئولان تصمیم گیرنده در حوزه تغییر وضعیت استخدام مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و همچنین نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

- از انجائیکه ایجاد شغل فنی  و تولیدی نیاز مند آموزش می باشد و عدم مهارت به منظله صدمه رسیدن به تولید و فرآیند تولید و همچنین بالا رفت هزینه تولید است  برای امر چه بیابد کرد؟

- در آیین نامه جدید نظام ملی مهارت و فناوری یکی از منابع درآمدی آموزشی شهریه  اعلام شده است  آیا فردی که از معضل بیکاری رنج می برد  و هزینه زندگی ندارد چگونه او را باید قانع نمود که باید شهریه پرداخت نمایید یا هزینه آموزش از کجا تامین نمایید؟ آیا حق او نیست از آموزش رایگان برخودار باشد یا اینکه کارگاههای هستند که نیازمند به روزی رسانی مهارت آنها می باشیم  تا هزینه تولیدی آنها چگونه باید با آنها برخورد شود؟

- در مهارت آموزی  فرد آموزش دهنده به عنوان عامل موثر و اصلی مطرح است اکنون تعداد 6 هزار نفر در سازمان فنی و حرفه ای کشور به عنوان مربیان حق التدریس فعالیت می کنند که از امنیت شغلی برخودار نمی باشند و این تاثیر روانی بر کار آنها گذاشته است  بر کیفیت آموزش بی تاثیر نمی باشد در جهت رفع این مشکل باید چگونه رفتار باید کرد؟

- آیا کسانی عمر(بیش از 10 سال) خود را برای آموزش مهارت آموزی گذرانده اند به نظر شما آیا از سازمان فنی و حرفه ای خارج شود می تواند شغلی جدیدی  پیدا کنند با توجه به اینکه تخصص آنها در بخش آموزش بوده و هست؟

- وظیفه ما در برابر افرادی که دارای امنیت شغلی نمی باشد چه می باشد؟

- آیا فکر نمی کنید اگر سازمانی بیش از 5 سال کسی را به کارگیری شود بسیاری از  فرصتهای شغلی را از  دست داده یا حتی فکر شغلی دیگر نکرده  است؟ امید به آینده باعث شود در این سازمان بمانند؟

- آیا به نظر شما سازمان فنی و حرفه ای از نظر اخلاقی به مربیان حق التدریس که بیش از 5 سال در خدمت این سازمان بوده اند در مقابل استخدام آنان تعهد اخلاقی و وجدانی  ندارد؟

آیا فکر نمی کنید شرایط کاری تدریس مربیان حق التدریس فنی و حرفه ای از تمام حق التدریس دیگر سازمانها  سخت تر  بوده است؟ 2 ( تمام هفته صبح و عصر  بدون تعطیلات تابستانی) که حتی فکر و زمان برای داشتن شغلی بعدی را نداشته اند

- آیا شما در جهت تبدیل وضیعت مربیان حق التدریس در حوضه مسئولیتان چه اقدامی انجام داده اید؟
تاريخ : چهارشنبه بیست و پنجم آبان 1390 | 9:9 | نویسنده : مربی حق التدریس
طبق این آیین  نامه سازمان ملی مهارت و فن آوری وظیفه هماهنگی و سیاست گذاری کلان مهارت در سطوح مختلف دارد که در دو سطح آموزش آموزش عالی شامل دانشگاه علمی و کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه ای تا سطح دکترا و  اموزش های فنی و حرفه ای می باشد.

آیین نامه به شماره 162733 / ت 47334 ه   مورخه 90/08/15تاريخ : دوشنبه بیست و سوم آبان 1390 | 9:54 | نویسنده : مربی حق التدریس
به گزارش خبرنگار فارس از ساری، ابوطالب جلالی شامگاه یکشنبه که برای شرکت در گردهمایی مدیران منطقه پنج سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در ساری حضور یافت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی کشور موضوع اشتغال است.

ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه بیست و سوم آبان 1390 | 9:49 | نویسنده : مربی حق التدریس

خبرگزاری فارس: مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان شمالی خواستار رسیدگی مجلس و دولت به وضعیت مربیان حق التدریس شد.ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و دوم آبان 1390 | 9:28 | نویسنده : مربی حق التدریس

برنامه پنجم توسعه در حالي رسيدن به اشتغال پايدار را هدف قرار داده و بر ايجاد فرصت براي كارآفريني توسط دولت اصرار دارد كه اين روزها تنها سازمان آموزشي متولي توسعه اشتغال پايدار، زير بار كمبود اعتبارات و بلاتكليفي نيروهاي آموزشي خود كمر خم كرده است.
    
سازمان آموزش فني و حرفه اي قرار است با تغيير رويكرد نظام كلان آموزشي از مباحث نظري به آموزش مهارت هاي عملي، نقش محوري را در اشاعه كارآفريني و اشتغال داشته باشد. با رشد مهارت هاي حرفه اي قرار است به ادعاي مديران اين بخش، جويندگان كار در انتظار فرصت هاي شغلي از سوي دولت ننشينند وخود به كارآفريني همت كنند.
  ........................
  
    
مربيان حق التدريس بلاتكليفند
    
سازمان آموزش فني و حرفه اي، همان سازماني كه تا چند ماه ديگر با تشكيل سازمان ملي مهارت قرار است اساس برنامه هاي كارآفريني و اشتغال در جامعه تلقي شود، اين روزها محل رفت وآمد صدها مربي حق التدريس است كه با داشتن سابقه اي بيش از 10 سال همچنان با ساعتي 3 تا 5 هزار تومان تدريس مي كنند. روحاني، مدرسي با سابقه 11 سال است كه مي گويد، دريافتي ماهانه اش به 450 هزار تومان نمي رسد.
    معاون پشتيباني سازمان آموزش فني و حرفه اي دراين باره توضيح مي دهد: ما هم خواهان تبديل وضعيت مربيان حق التدريس به رسمي يا پيماني هستيم و تاكنون مكاتبات زيادي با معاون منابع انساني رياست جمهوري و كميسيون اجتماعي مجلس انجام شده است. مربيان حق التدريس بيمه كامل نمي شوند و حقوق پرداختي بسيار پاييني دريافت مي كنند.
    براساس اين گزارش، در حال حاضر شمار مربيان رسمي فني و حرفه اي 1560 نفر، پيماني 683 نفر، سرباز مربي ها 168 نفر هستند ولي شمار حق التدريس ها حدود 4000 نفر است. از اين ميزان، 325 مربي داراي مدرك ديپلم، 2270 مربي فوق ديپلم و حدود 2500 نفر ليسانس و بالاتر هستند.
    
 ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و دوم آبان 1390 | 8:59 | نویسنده : مربی حق التدریس

بعد از دستور رئیس جمهور جهت استخدام مربیان حق التدریس مراکز فنی و حرفه ای در بیرجند

استخدام نیروهای حق التدریسی فنی و حرفه ای در حاله ای از ابهام

قبس – بنا به گزارشات دریافتی از برخی کارکنان فنی و حرفه ای یاسوج پس از اعلام رئیس جمهور در بیرجند مبنی بر پیمانی و قراردادی شدن مربیان حق التدریس سازمان فنی و حرفه ای و همچنین صدور دستور کتبی وی ، چند روز پس از این دستور با دستور شفاهی مسئولین فنی و حرفه ای کارگاههای آموزشی شماره یک یاسوج به دلیل آنچه که نبود اعتبار عنوان شده تعطیل شد .
ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و دوم آبان 1390 | 8:34 | نویسنده : مربی حق التدریس
گزارش خبرگزاری ایلنا از وضعیت حق مربیان التدریسی   سازمان آموزش  فنی و حرفه ای کشور
مربیان حق التدریسی سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای درتمام ایام سال حتی عید به کارآموزش وتربیت نیروی ماهر مشغولند که درمقایسه با معلمان حق التدریسی آموزش وپرورش که درطول سال ۴ ماه تعطیل می‌باشند به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.


ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه یازدهم آبان 1390 | 0:0 | نویسنده : مربی حق التدریس

بنی آدم اعضای یکدیگرند--------- که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی بدرد آورد روزگار--------دگر عضوها را نماند قرا

از کلیه هم وطن نان گرامی دوستان،همکاران عزیز و مربیان محترم

 در جهت حمایت انسان دوستانه طرح تبدیل وضعیت استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش حرفه ای کشور  عاجزانه خواهشمندیم که لینک  این وبلاگ رادر سایت یا وبلاگ خودشان فعال نمایند.از همکار عزیز حق التدریس می خواهیم جهت  رسیدگی به موضوع تبدیل وضعیت  حتما از طریق ایمیل، نامه، تلفن و همچنین حضوری مسئولان  خصوصا نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در جریان تبدیل  استخدام قرار گیرد از هیچ گونه تلاشی دریع نمایید که هر قدم شما یک گام به جلو

اطلاع رسانی خیلی مهم است.


سرپرست سازمان فني و حرفه‌اي كشور خبر داد

به دنبال تبدیل وضعیت شغلی 6 هزار مربی حق التدریسی در این سازمان هستیم

تهران-خبرگزاری ایران نیوز24:سرپرست سازمان فني و حرفه‌اي كشور با اشاره به بندهاي اول و دوم سياست‌هاي كلي اشتغال كه از سوي مقام معظم رهبري ابلاغ شده است، از طراحی و ایجاد نظام جامع مهارت در کشور خبر داد و گفت: به دنبال تبدیل وضعیت شغلی 6 هزار مربی حق التدریسی در این سازمان هستیم

........

همچنین محمد حسین حاجلو معاون اداری و پشتیبانی این سازمان نیز در اظهاراتی با اعلام اینکه در حال آماده شدن برای حضور در مسابقات سال 2013 در کشور آلمان هستیم، از هزینه بیش از 2 میلیارد تومان برای حضور تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جهانی خبر داد و بیان داشت: پروژه های مختلفی طی سالهای گذشته به بهره برداری رسیده است.
حاجلو ادامه داد: 523 پروژه در کل دولت نهم و دهم تعریف شد که در حال حاضر از این تعداد 296 پروژه افتتاح شده و 157 پروژه در حال کار است، البته 70 پروژه نیز غیر فعال گزارش شد.
وی از تلاش برای تبدیل وضعیت معلمان حق التدریس سازمان فنی و حرفه ای خبر داد و گفت: حدود 6 هزار معلم حق التدریس داریم که دارای 10 - 15 سال سابقه کار هستند که در تلاش هستیم با حمایت دولت و مجلس وضعیت شغلی این افراد را تغییر دهیم.

 ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه دهم آبان 1390 | 9:0 | نویسنده : مربی حق التدریس
محمدحسين حاجلو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خيرگزاري فارس در هجدهمين نمايشگاه بين المللي مطبوعات و خبرگزاري‌ها با بيان اينکه يکي از موضوعات مهم سازمان فني و حرفه‌اي بحث اولويت استخدام مربيان حق‌التدريس است، اظهار داشت: با تشکيل تعاوني براي مربيان حق‌‌التدريس مديريت مراکز فني و حرفه اي به مربيان واگذار مي‌شود.ادامه مطلب
  • زاهدان سیتی
  • سپهر نما